Voorbereidingen restauratie kerk Garsthuizen in volle gang
Augustus 2009
Eind juli 2009 bracht het Rondje Noord Team van Radio Noord bestaande uit Eva Hulscher, Martijn Pot, Rolf Schreuder en Joop Tap al vroeg in de ochtend een bezoek aan ons dorp en heel specifiek aan onze kerk.
De teamleden kregen van teamleider Ellen Bourgonje de opdracht mee om zoveel mogelijk stenen voor de kerk te verkopen en daar ook een soort marketingconcept voor te bedenken. In eerste instantie ging het team aan de koffietafel in het dorpshuis inspiratie opdoen, maar dat werd al gauw veel te gezellig. Vandaar dat in diepe meditatie in de kerk enkele leuke ideeen ontstonden. Zo werd er de hele dag beroemde Groningers gebeld die spontaan wel een steen wilden kopen.
De teamleden namen een tv-spotje op om de stenen aan de man te brengen. Dit spotje werd diverse malen op TV-Noord vertoond. Ook konden luisteraars voor het bedrag van een steen een steengoede plaat aanvragen. Erg leuk bedacht allemaal. De Stichting restauratie Kerk Garsthuizen was bijzonder ingenomen met het feit dat deze spontane actie zich niet tot een dag beperkte. Neen, het Rondje Noord team, vroeg nagenoeg dagelijks in hun uitzendingen aandacht voor de kerk!
In totaal haalde het team ca. 75 stenen binnen. De ochtend in Garsthuizen werd afgesloten met een gezamenlijke tocht per ligfiets naar het volgende adres in Uithuizen waar weer nieuwe opdrachten wachten.